Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal

26 Mai, 22:20    Maamajad, talud      Jõgeva vald, Jõgevamaa    118

115000€

  • Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal
  • Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal
  • Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal
  • Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal
  • Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal
  • Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal
  • Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal
  • Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal
  • Talukoht kaunil Laiuse voorel Jõgevamaal
Kuulutuse sisu Lisa lemmikutesse Jaga Facebookis
115000€ Hind
24804:001:3582 24804:001:3581 Katastritunnus
Jõgevamaa Maakond
Jõgeva vald Omavalitsus
Vilina küla Küla/linnaosa
Era Kuulutuse tüüp
Müüa Tehingu tüüp

Müüa EW aegne, umbes 1925. aastal ehitatud eluhoonega talukoht Jõgevamaal, Vilina külas, Vooremaa kõrgeima – Laiuse voore jalamil. Talukoht sobib perele, kellele meeldib elada või suvitada maal, kes hindab vana taluarhitektuuri, looduslikku avarust ning soovib kujundada oma tulevase kodu enda soovide järgi. Hea koht aastaringseks elamiseks eemal linnakärast. Võimalus rajada oma unistuste kodu, suve/maakodu. Loomulikult on talukoht igati sobiv kaugtööks tegusale inimesele, kes hindab loodust ning turvalisust pakkuvat keskkonda, samas olles 2- 2,5 tunni autosõidu kaugusel pealinnast, Tartust aga kuni tunni kaugusel. Võimalik kohe sisse kolida. Vajab uue omaniku maitse järgi sanitaarremonti-värskendust.

Majas on kokku 6 tuba, neist 4 magamistuba.
I korrus: 2 suurt magamistuba, 1 suur tuba poolavatud köögiga (köögil elektriline põrandaküte, mida pole kasutatud), tualettruum elektrilise põrandaküttega, dušinurga ja WC-ga, lisaks tuulekoda, esik, sahver ja veranda.
Ühe magamistoa küttekoldeks on köögis olev pliit hästi toimiva soojamüüriga. Teises magamistoas ja suures toas on kaminahi koos soojamüüriga ning ülakorruselt köetava pioneertüüpi-pliidi keskküttega. Majal on küllaltki suur ja päikeseline veranda ja tagatrepp õue. Võimalus talvel pesu kuivatada, soojemal ajal mõnusalt aega veeta.
II korrus: 2 magamistuba ja üks suur tuba-trepihall. Tubades katuseaknad. Ülakorruse küttekoldeks pioneertüüpi-pliit, ühenduses radiaatoritega. Köögi ja valamu sisse ehitamise võimalus ülakorrusel (trass veetud), eraldi ruumis toimiv WC ja valamu. Kahe korruse vahel puittrepp. Ülemisele korrusele viib ka metallist välitrepp, mis võimaldab ülakorruse elanike privaatsust alumise korruse elanike suhtes.
Hoone all on ca 1/5 osas kaldel maakivivundamendi müüridest kelder, kus asub ka hoonesse sissetulev veevarustus.
Väravaga õues, sissepääsul, on parkla ühe auto jaoks, mis ala on kaetud kruusaga. Parkida on võimalik ka tee ääres parkimistaskus ning üle tee parkimisalal. Kinnistu asub avalikus kasutuses oleva valla tee kõrval. Valla tee on asfaltkattega ja tolmuvaba. Talviti küllaltki hästi hooldatud.
Rohumaaga kaetud ca 1 ha suurusel katastriüksusel ülesmäge, mis on sama nimega ning ühises müügis, teisel pool valla teed, asub vana kivikeldrimägi ning tänapäeval loodud parkimisala ja väljasõidutee. Maa võimaldab maa renti kohalikele põllumeestele ning ka väikesemahulist loomakasvatuse või põllumajandusliku kasutuse arendust. Samas on seal tegemist 100% elamumaaga, mis võimaldaks vastavate seaduslike toimingute korraldamisel ka ehitiste püstitamist.

Kinnistu kogupind - ca 2 ha (20 005,0 m²)
Õueala – ca 1 ha, millest metsamaa on 3611 m²
Katastrinumber: 24804:001:3581 - elu- ja majandushooned
Katastrinumber: 24804:001:3582 – kasutusel heinamaana (100% elamumaa)
Hooned ja rajatised:
Elamu üldpind 165m².
Elamu materjalid: ristpalkhoone, soojustatud aastal 2001, puitlaudisega. Katus kiviprofiiliga terasplekk. Aknad puitpakett-aknad.
Elektrivõimsus: 20A, 3 faasi, elektrisüsteemid uuendatud, elektrikilp elektriposti küljes.
Küte: puupliit ja truup, kaminahi (vajab remonti) ja truup, keskkütteradiaatorid.
II korrusel veesärgiga pioneertüüpi pliit, mis kütab ülakorrust ja osaliselt ka allkorrust radiaatoritega.
Sanruumid: põrandaküttega dušširuum koos -kabiiniga, vesi salvkaevust pumbaga, kanalisatsioon kogumiskaevu ja imbsüsteemiga.
Sooja vett saab elektriboileriga.
Ventilatsioon: loomulik ventilatsioon.

Suveköök, kanala, puukuur. Kõik ca 19-25m².
Maakivimüürid: 1928 ja 1931 aastatel ehitatud tall/lauda katuseta maakivimüürid üldpinnaga kuni 220m².
Ehitusvõimalused:
Endise avariilise lammutatud aida (ehitisregistris ait-sara) asemele võib ehitada 60m² suuruse ehitusmahu, kõrgusmõõdud vabalt valitavad (konsulteeritud Vallavalitsuses).
Maakivimüürid on taastatavad hoonena, üldpinnaga kuni 220m².

Ümbrus: looduskaunil Laiuse voore jalamil. Kõrghaljastus, avar siseõu mõnede marjapõõsaste ning mõne õuna- ja ploomipuuga, metsalagendik ja pisut metsa. Metsaalal asub pisike tiik.
Naabrid privaatsuseks piisavalt kaugel.
Lähim lasteaed ja kool: Laiuse Lasteaed ja Põhikool – ca 4km, Jõgevamaa Gümnaasium – 8,4 km. Bussiliiklus nii Jõgeva- Mustvee maanteelt kui ka Mäealuse- Vilina teelt. Saab sõita hommikul bussiga Jõgevale ning pärastlõunal kahel ajal Jõgevalt tagasi ja küsida nõudepeatust maja juures.
Lähim kauplus Laiusel. Suurem valik Jõgeval.
Lähim veekogu ja sportimisvõimalused: Kuremaa järv ja rand, Kuremaa ujula-spaa ja jõusaaliga spordihoone, Kuremaa tervisespordirajad, sh valgustatud suusarajad - ca 5,5 km kaugusel. Talvel on mõnesaja meetri kaugusel asuv Laiuse mägi kasutusel kelgumäena.
Lähimad vaatamisväärsused: Siniallikas Laiuse mäel, Kuremaa loss, Kuremaa tuulik ning mõisa-alleed ja nende suurepärased vaated, Laiuse ordulinnuse varemed ja samas asetsev Otiaru järv (Jõgeva - Mustvee maanteel), Laiuse kirik, Palamuse kirikumõis (14 km).
Kaugus Jõgeva – Mustvee maanteest ca 0,9 km, bussipeatus Mäealuse.
Jõgeva linn 8,4 km
Tartu ca 58 km
Tallinn ca 158 km

Võta kuulutajaga ühendust
Finantsteenuseid pakub Coop Pank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvuge koolikalt teenuse tingimustega www.cooppank.ee ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.
Palun oodake